سه معادله ی ساده ی چند مجهولی...

پنج‌شنبه 21 آبان‌ماه سال 1388 ساعت 10:15 ق.ظ

معادله ی اول: 

فرض کنیم نیمی از جمعیت کره ی زمین رو جوانان تشکیل بدن! حالا فرض کنیم تو می خوای یه سرچ انجام بدی در مورد دانشگاه های روی این کره ی خاکی اونم دانشگاهی تو ینگه ی دنیا! حالا فرض کنیم نیمی از این جمعیتِ جوان در حال تحصیل باشن. حالا فرض می کنیم تو یه جوری توسط یه آدمی که قبلن می شناختیش آیدی یکی از این افراد رو که در حال تحصیله پیدا می کنی و در مورد دانشگاه تحقیق می کنی! خوب...از نظر آماری چند درصد ممکنه این فرد یک "مونث" باشه؟!!  

حالا فرض کنیم که اصلن تو راست می گی و هیچ قصدی به جز سرچ نداشتی!( اینترنت و گوگل و یاهو و این کوفت هارو برای چی ساختن؟!) حالا هم به این نتیجه رسیدی که اصلن به درد تو نمی خوره دانشگاه اون ور اّب و داری همین جا ادامه تحصیل می دی تصمیممت هم جدیه...خوب حالا چند در صد ممکنه تو دوباره با این خانم ( که فقط به قصد تحقیق باهاش چت کردی و تحقیقاتت هم دیگه طبق گفته ی خودت تموم شده) بخوای دوباره چت کنی؟! درسته جواب برابر است با 0درصد!!  

خوب پس چرا هنوز آیدی این خانم توی مسنجر شما هست و مدارکش هم موجوده؟!!  

معادله ی دوم:  

فرض کنیم که شما دوستی داشتین که دست بر قضا تو این قحطی دختر ، ایشون دختر بودن! با این پیش فرض که این دوست طبق گفته ی خودت مربوط به 10 سال پیشه و 10 سال پیش خیلی کم پیش میومد که کسی موبایل داشته باشه و شماره ش هم عوض نشده باشه! حالا فرض کنیم که یه کسی مثل شما خیلی مایه دار بوده و از 10 سال پیش موبایل داشته و خطش هم عوض نشده!...چند در صد ممکنه دوستی که از بد روزگار مونث بوده از 10 سال پیش به این طرف هیچ خبری از شما هم نداشته باشه ولی شماره ی موبایل شما رو داشته باشه و بدون این که چک کنه ببینه این خط هنوز دست توئه یا نه، یییییهو خیلی اتفاقی روز تولدت رو یادش مونده باشه!! و برای تولدت بهت اس ام اس تبریک بفرسته و اسمش روهم زیرش بنویسه و انتظار هم داشته باشه تو اونو یادت باشه!؟

چند درصد ممکنه یه دختر که هیچ تریپی هم نداشته با یه پسر( اصلن فرض کنیم حتا تریپ هم داشته باشه!) این قدر مرتب و منظم باشه که از 10 سال پیش دفتر تلفنش رو گم نکرده باشه و اگر هم موبایل داشته، اصلن هیچ اتفاقی برای گوشیش نیفتاده باشه و یهو شماره هاش از بین نرفته باشه ؟ 

فکر نمی کنی معنیش اینه که یا با هم تو این 10 سال رابطه داشتین و یا اون دختر یه دختر خارق العاده و استثنایی و عاشق بوده که 10 سال شماره و تولد تو یادش نرفته؟!! یا خیلی احمق و کودن بوده که بدون این که ببینه شماره هنوز مال توئه یا نه بهت اس ام اس تبریک تولد بده؟! 

چند در صد ممکنه شماره ای که مربوط به 10 سال پیشه طبق گفته ی خودت، اولش با 3 شروع بشه؟!! تا جایی که من تحقیق کردم و یادمه شماره ی 3 خیلی که قدیمی باشه مال 6 یا 7 سال پیشه!!  

معادله ی سوم:  

فرض کنیم افراد زیادی در کره زمین مشغول انجام کارهای مختلف هستن و شغل های مختلف دارن...مثل وکالت، تحصیل، طبابت، روانکاوی،کار در سازمان های دولتی و غیر دولتی... 

چند در صد ممکنه تو هر وقت کارت جایی گیر می کنه یا به یکی از این افراد نیاز پیدا می کنی که باهاشون کار کنی یا اونا مثلن وکالت تورو به عهده بگیرن و یا مشاورت باشن یا همکارت یا دکترت یا کارمند بانکی که ازش پول می گیری،این فرد یک "مونث" باشه؟!! 

چند در صد ممکنه که تو به جای 20 دفعه در روز، 100 دفعه در روز به من خیانت کنی و زیر آبی بری؟!! 

چند در صد ممکنه که تو فکر کنی یه دختر 30 ساله ممکنه مثل بچه های 3 ساله گول بخوره و خر بشه و گوشاش دراز بشه؟!!  

چند در صد ممکنه که یه الاغی مثل من وقتی یه صد بار به یکی گفته "دوستت دارم"، حتا وقتی دیگه از اون طرف متنفر هم می شه طرف انتظار داشته باشه باز این جمله رو ازش بشنوه؟! 

چند در صد ممکنه که با این کارایی که می کنی و سوتی هایی که خودت می دی و چیزایی که من می فهمم تو از من پنهان کردی، من ازت متنفر بشم روز به روز؟!!!!  

می خوام اقرار کنم..بی اغراق!!  

من  

از 

تو 

متنفرم 

 

تمام.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo